RCD Espanyol’dan ayrılmamın layık olduğu her şeyin yapılacağı bana aktarıldı.

RCD Espanyol’dan ayrılmamın layık olduğu her şeyin yapılacağı bana aktarıldı.

Bu, iki takım gün içinde nihai anlaşmaya ulaşırsa mümkün olacaktır.

Eski Espanyol teknik direktörü Joan Francesc Ferrer ‘Rubí’, EFE’ye gönderdiği açıklamada, Mavi Beyaz tarafın arkasından müzakere etmediğini ve kararının ekonomik bir meseleye odaklanmadığını söyledi. "Bugüne kadar Espanyol’a saygı duymadan sessiz kaldım ve hakkımda dolaşan tüm bilgileri çürütmedim.", Betis’e imza atacak olan koç, diyor.

06/06/2019

17: 38’de CEST

EFE

Rubi, ayrıntılara girmeden önce, şahsiyeti hakkında yapılan bir dizi suçlamayı netleştirmek istedi ve bu anlamda şunu hatırladı: "asla" Espanyol’a sırtıyla pazarlık yaptı. "Bu benim olma tarzım değil, her zaman ileri gittim ve kulüp her zaman bilgilendirildi"dedi koç, kararını da açıkladı "para için değildi", İşaret etti.

"Spor kariyerimde başka değerlere göre hareket ettiğimi gösterdim: Bir örnek, iki üstün teklifi reddeden RCD Espanyol’a imza atma kararımdı. Sadece bana beş sent diyerek itibarımı düşürme mekanizmasını harekete geçirenler bunu neden yaptıklarını bilecekler.", belirtti.

"Beni hain olmakla suçlayanlara, kendimi tanınmış hisseden ve işlerini en iyi şekilde yapmak için aramaya geldikleri herhangi bir çalışan gibi başka bir kurumdan gelen bir iş teklifini dinlemekle, sonunda kabul etmekle sınırladığımı söyleyin."ekledi. Onu değerlendirdikleri incelemelerde "nankör"Rubi, şablonun yeniden değerlendirildiğini ve "onu oluşturan birkaç futbolcuya katlanarak".

"Böylelikle kulüp adına miras oluşturduk ve o gün aldığı kararın antrenör kadrosuna sabırlı olmasının çok başarılı olduğunu gösterdi – yıllar sonra takım Avrupa’da olacak-"İki ay önce 2019-20 sezonu için spor projesiyle ilgili şüphelerini sözleşmeden doğan güvensizlik nedeniyle spor yönetimine aktardığını savundu.

"Geçmişte, giden sezonun zorluklarla dolu son sezon olduğuna dair bazı sözler verilmiş olsa da, bir sonraki kursun da zor bir yıl olacağı söylendi, çünkü spor seviyesinde daha iyi rekabet edebilmek için kendini güçlendirmek zor olurdu. koşullar", güvence verdi.

Ve Rubi’ye göre, Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazandığında, spor departmanı ona kuruluşun "Spor projesinde iddialı bir adım atmayacaktım", dolayısıyla başlangıçta işaretlenen yol haritasına devam edecekti, "tamamen saygın bir karar".

"Zaten Mayıs ayında ve Barselona’daki kulübün mülkiyeti ile bazı toplantıların benimle tek başına değil, kuruluşun diğer teknisyenleriyle yapılmasına çok şaşırdım."eski mavi beyaz teknisyeni ısrar ediyor, "oldukça garip". Günler sonra Betis’in teklifini aldı ve açıkladığı gibi ilgiyi Espanyol’a ulaştırdı, böylece genel yönetimle görüştü. "durumu değerlendirmek".

"Daha sonra, özellikle 27 Mayıs’ta, Óscar Perarnau (genel müdür) ile iki saat görüştüm ve koçluk kadrosuna uygun ölçülerde değer verilmesi gerektiğini sorduk, bu da işe girmek istemediğimizi açıkça ortaya koydu. iki varlık arasındaki herhangi bir pazarlama", teknisyeni bilgilendirir.

Rubi, ertesi gün takımını oluşturan dört teknisyen için Espanyol’dan bir teklif aldığını açıkladı. "Bu teklifin, istersek gidebileceğimizi kendimize söylemenin zarif bir yolu olduğunu düşünüyoruz."diye düşündü.

Antrenör yaptığı açıklamada, 29 Mayıs’ta tarafın mülküne ve kulüp liderliğinin bir kısmına (Carlos Garcia Pont, Roger Guasch, Oscar Perarnau ve Rufete) takımı yönetmeye devam etmeme kararı hakkında bilgi verdiğini söyledi. "Kayıtsız şartsız desteklenmiş hissetmeme duygusuyla onlara olan güvenimi yitirdiğimi, en büyük saygımı kaybettiğimi açıklarım. RCD Espanyol’dan ayrılmamın değerli olması için mümkün olan her şeyin yapılacağı bana aktarıldı … ve her iki taraf için de iyi", belirtti.

Rubi, başarmak için yeni bir toplantı düzenlendiğini garanti etti "hızlı ve çevik çözme" temsilcilerinin karşılaştığı zorluklardan önce. Başkan yardımcısı García Pont ve spor genel direktörü Oscar Perarnau katıldı. "Bu toplantıda benim hakkımda talihsiz şeyler söylendiğini kabul ederken, kulüpten çıkarılmam için anlaşmayı hızlandırmaya çalışıyoruz. Hâlâ evim olduğunu düşündüğüm bir kurumu en iyi şekilde terk etme arzumu yineliyorum", iddia etti. "Birkaç gün sonra, nihai anlaşmadaki gecikme veya gecikme, RCD Espanyol liderlerinin takımın Avrupa yarışmasına katılacağını tanımamasından kaynaklanıyor, çünkü bu bize sahip olduğumuz bazı maddeleri alma hakkı veriyor. sözleşmeler"ısrar etti.

Rubi, Espanyol’u bu nedenle üzdüğünü söyledi. "asla" Memnun olmasına rağmen isterdim "yerine getirilen görev ve taahhütler" varışta süperbetin nasıl satın alındı. "RCD Espanyol’u ve onun parlak tarihini her zaman savunacağım. Teklifi kabul etmeye karar verdiğimde, bunu geri dönüşümün herkes için olduğuna dair tam bir inanç ve şevkle yaptım. Ve açık bir hırsla, RCD Espanyol’u güzel zorluklar için savaşmaya yönlendirmek", argüman.

David Gallego önümüzdeki iki sezon Espanyol’un yeni teknik direktörü olacak. Rubi’nin ayrılışı onaylandıktan sonra Espanyol, Espanyol ilk takımının yeni teknik direktörünü açıklamak için bir saatten az zaman aldı. Betis, Rubi’nin 2022’ye kadar yeni teknik direktör olduğunu açıklarken, Espanyol, şimdiye kadar yan kuruluşun teknik direktörü David Gallego ile aynı şeyi yaptı. Bu, Gallego’nun Espanyol ilk takımını ilk devralması değil. Quique Sánchez Flores kovulduğunda zaten oldu.

06/06/2019

17: 38’de CEST

Espanyol resmi açıklamasında şunları yazdı: "David Gallego (Suria, 26-1-1972) önümüzdeki iki sezonun RCD Espanyol de Barcelona ilk takımının teknik direktörü olacak. Gallego, mavi-beyaz genç futbolunda uzun ve başarılı bir teknik direktörlük kariyerinin ardından bu pozisyona gelir. Kulüpteki altı sezonunda Üçüncü Lig şampiyonu ve ardından İkinci Lig B’ye yükselmeyi, Juvenil A ile iki lig ve Juvenil Şampiyonlar Kupası’nda ikincilik yapmayı başardı. Ayrıca Espanyol birinci takımında birçok oyuncunun oluşumunda kilit rol oynadı.".

David Gallego, Espanyol’un yeni teknik direktörü | RCDEspanyol

Ayrıca hatırla "Gallego, hücum futboluna bahse giren, savunma yönlerini unutmadan topa sahip olmaktan avantaj ve alan yaratmaya çalışan ve ayrıca stratejiyi titizlikle uygulayan bir antrenördür. Enerjik, karakterli ve oyunu anlamak için büyük bir vizyona sahip olan Suria koçu, gruplarının hem bireysel hem de toplu performansını iyileştirmekle karakterize edilir.".

RESMİ: Gallego, yeni Espanyol antrenörü

Yetkili: Betis, Rubi’yi duyurdu

Kulüp ayrıca bu Cuma günü yeni teknik direktör olarak David Gallego’nun tanıtılacağını bildirdi.

Luis Suárez, Barselona’ya gelişinden bu yana tam anlamıyla gol atmaya başladı.

09/16/2019

Yasa 09/17/2019, 11:05 CEST

Konular

Luis Suarez

Blaugrana takımının formasını ilk kez Temmuz 2014’te giydiğinden beri, Uruguaylı ‘katil’, Brezilya’daki Dünya Kupası’nda Chiellini’nin meşhur ısırığından sonra FIFA tarafından 4 ay yaptırıma tabi tutulmuş olmasına rağmen, şimdiden büyük şanlı figürlerin üstesinden gelmeyi başardı. Culé cemaati. 

Şu ana kadar toplam 179 gol atan Suárez, Barça tarihinin altıncı gol kralı ve Josep Samitier (184) gibi başka bir Barcelona efsanesinin elde ettiği notun sadece beş gerisinde; ve Macar efsanesi Ladislau Kubala’dan (194) sadece 15. 

Luis Suárez bir saha oyuncusu, gol kanında ve yorulmak bilmeyen bir dövüşçü, her zaman daha fazlasını istiyor. Ligde sadece 6 sezonda 165 maçta 133 gol kaydetti. Ortalama 0.81. 

Bu kilometre taşları parmaklarının ucunda olan ‘Pistolero’, Barselona’ya gelişinden bu yana en önemli hedeflerinden bazılarını ‘Ovation’ için gözden geçirdi. 

Uruguaylı, 2014-2015’te 2-1 Madrid’e karşı oynanan maçlar veya Oblak’ın geçen sezon 85. dakikada Barça’ya yarım lig vermesi gibi bunlardan bazılarından bahsetti. 2014-2015 sezonunun Şampiyonlar Ligi finali Juve’ye karşı.

Ancak Blaugrana ağıyla hala başarması gereken hedefin ne olduğu sorulduğunda, Uruguaylı, kendisiyle bir finale çıkma fırsatına sahip olacağını varsayarak, “Şampiyonlar Ligi’nde bir başka finalden biri” cevabını verdi. . 

Luis Suárez, Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk maçına takıldı

Luis Suárez geri döndü … ve Xana’ya bir çift adadı.

Ancak Suárez gibi bir golcü için, "en önemlisi her zaman gelecek olan …"

Fransız Antoine Griezmann’ın FC Barcelona formasını giymesi başladı. ‘El Mundo’ gazetesinin yayınladığı bilgiye göre, İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu (RFEF) Rekabet Komitesi tarafından atanan soruşturma hakimi, eğer öyleyse Camp Nou’da bir ekonomik yaptırım veya kapalı kapılar ardında bir oyun anlaşmazlığı önerdi. Barça’nın, Atlético de Madrid ile yürürlükte olan bir sözleşmesi varken oyuncuyla pazarlık yaptığını kanıtladı.

09/16/2019

Yasa 09/17/2019, 11:05 CEST

Konular

Antoine Griezmann

Kulübün önerisi her iki kulübün hukuk hizmetlerine güvensizliğe neden oldu, ‘El Mundo’ raporuna göre. Ancak, RFEF Disiplin Kanununun 88 ve 126. maddelerine, dolayısıyla Genel Federasyon Yönetmeliğinin 143. maddesine dayanmaktadır.