Yarış Pazartesi 19 Ekim 2020 11:57, Birleşik Krallık Seamie Heffernan, ParisLongchamp’taki Prix Royal-Oak’da Prenses Zoe birinci Grup puanını ikiye katlamak için teklif verdiğinde, görevini askıya alınmış çırak Joey Sheridan’dan devralacak.

Yarış Pazartesi 19 Ekim 2020 11:57, Birleşik Krallık Seamie Heffernan, ParisLongchamp’taki Prix Royal-Oak’da Prenses Zoe birinci Grup puanını ikiye katlamak için teklif verdiğinde, görevini askıya alınmış çırak Joey Sheridan’dan devralacak.

Arran Prensi, iki millik gösteri parçasının son iki koşusunda kendini ihtişamla kapladı. 2018’de üçüncü oldu ve geçen yıl üçüncü sıradan ikinciliğe yükseldi.

Yarış

Cuma 17 Nisan 2020 10:10, İngiltere

Sky Sports Racing sunucusu, Enable ve Too Darn Hot’un hafta sonu galibiyetlerini yansıtıyor ve Newmarket ve York’ta Super Saturday’e bakıyor.

Geçen hafta, Enable’ın Eclipse’de özel bir şey yapmasını gerçekten umduğumu ve görece dar zafer marjına rağmen hayal kırıklığına uğramadığımı söyledim.

Düz sezon, Blue Point’in kullanımdan kaldırılmasından sonra bir tutam yıldız tozuna ihtiyaç duydu ve bunu sağlamak için Frankie Dettori ve Enable’dan daha iyi ne kombinasyon vardı? Sahibi Prens Khalid Abdullah’ın onu beş yaşında bir çocuk olarak eğitimde tutması inanılmaz derecede sportif bir jesti, çünkü çoğu kesinlikle onu şimdiye kadar damızlık bir stratosfer olarak değeriyle damızlık için hazırlamıştı. Ancak burada, sonbahar hedefi olan tarihi bir üçüncü Yay ile yarışmaya devam ediyor.

Frankie Dettori ve Enable

Antrenörü John Gosden, Cumartesi günü Sandown’da sadece “% 85-90” olduğunu söyledi; bu, en son sekiz ay önce Breeders ‘Cup Turf’ta Magical’i yenerken görüldüğü için anlaşılabilir bir durum. Üç yaşındaki bir çocuk olarak koşullu bir yarışta tek yenilgisine uğradığından beri, Cumartesi günkü çeyrek mil kadar kısa bir yolculuğa çıkmamıştı, ancak yetenek ve cesaret onu başarmıştı.

Pazartesi günü işte Enable hakkında sohbet ediyorduk ve Windsor’da yayındayken vurguladığımız ilginç bir istatistik, 11 galibiyetinin hepsinin farklı mekanlarda gelmesi; hiç aynı pistte iki kez koşmadı.

Bu ayın sonunda Ascot’ta 2017 King George galibiyetinin tekrarlanmasının bir sonraki mücadelesi olarak adlandırılmasıyla (Sky Sports Racing’de bizimle canlı olarak görebilirsiniz) umarız bu durum değişecektir. Şu anda dünyadaki en iyi yarış atı mı? Bu benden bir evet ve onu şimdi ve Ekim ayında ParisLongchamp’ta rekor kıran girişim arasında neyin yeneceğini bilemiyorum.

Pazar günü Deauville’de düzenlenen Prix Jean Prat’ta geçen yılın önde gelen iki yaşındaki oyuncuyu tekrar zirvede görmek ne kadar heyecan vericiydi. Bahse girerim Frankie şu anda kendini çimdikliyordur. İnanılmaz Ascot, Enable ve şimdi bu adam bir Grup Bir’i kazanmaya ait olduğu yere geri döndü.

İlkbaharda 2000 Gine için hazırlanırken yaşadığı aksilikten sonra onu yazmak için erken göründü, ardından Dante’ye dönüşünde artık bildiğimiz bir yolculuktan sonra bir yenilgi onu esnetiyor ve ardından bir Klasik (İrlandalı) kazanma girişimi. 2000 Gine) bundan sadece dokuz gün sonra, Royal Ascot’ta başka bir sağlam çaba izledi.bets10 mobil ödeme var mı

Bununla birlikte, John Gosden tarafından eğitilmiş tay, yenilmemiş gençlik kampanyasından sonra kendi çıtasını oldukça yükseltti ve bu sezon mükemmel bir 10 dışında herhangi bir şey eleştiriyi kışkırtabilirdi. Deauville’de bundan daha kolay kazanamazdı ve Pazar günkü yedi kürklü yolculuk boyunca çizgide kalmasını görmek cesaret vericiydi.

Ticari olarak, bir mil üzerinden üst düzey bir zafer onun bir aygır olarak değerini artıracaktır, bu yüzden Goodwood’daki Sussex Stakes gibi bir şeyin onun en olası varış yeri olacağını hayal ediyorum. Maalesef, yedi kuzgun modaya uygun bir gezi değil, daha ziyade özel bir yolculuk ve İngiltere’de bir Grup 1 yok.

Atletizmdeki 800 metre gibi bir şeye benziyor, çünkü sen bir koşucu ya da mesafe koşucusu değilsin. Yani gösteriş yapmak veya manşetlere girmek değil. Gosden, Deauville’deki Prix Jacques le Marois’den ve Glorious Goodwood yarışmasından olasılıklar olarak bahsetti, bu yüzden bir sonraki yolculukta bir adım atılmaya çalışılacak gibi görünüyor.

Too Darn Hot, Fransa’da yeniden form kazandı

Kolay olanla başlayalım! Hepinizin bildiği gibi şimdiye kadar Reklam’ın büyük bir hayranıyım ve İngiliz Milletler Topluluğu Kupası’ndaki zaferinden sonra sprint’e düştükten sonra şimdi tereddüt etmiyorum, bu yüzden Newmarket’teki Temmuz Kupası için seçimim o.

Eğitmen Martyn Meade, atlarını tam sağlığına kavuşturmak için bu sezonun başlarında yarış pistinden zorunlu olarak ayrıldıktan sonra ekibini en iyi formda tutuyor. Sabrı karşılığını aldı ve kazananlar uçuyor. Açıkçası, Wokingham galibi Cape Byron ve Diamond Jubilee ikincisi Dream Of Dreams gibi yarışta gizlenen başka potansiyel yıldızlar da var, ancak bunların hepsini çıkarmak zorunda kalacaklar. üç yaşındaki çocukların (Reklam bir tanesidir) büyüklerinden 6 lb ödenek almasıyla durur.

Sıradaki diğer üç yaşındaki çocukların çoğu, Aidan O’Brien’ın ahırından geliyor ve bu listenin başında On Egemen var, ancak İngiliz Milletler Kupası’ndaki performanslarından sonra Reklam’a karşı kanıtlayacak bir şeyi olduğunu hissediyorum ve ben seçimimden memnun.

O zaman York’taki büyük handikap ve bu çeyreklik yarışma, her yıl takılıp kalmaktan özellikle zevk aldığım bir yarış. Jedd O’Keeffe tarafından eğitilmiş atların hayranıyım ve planın Jazeel ile bir araya gelmesi olabilir.

Geçen hafta sonu Sandown’da ezici bir galibiyet için aldığı 5 lb’lik bir ceza ideal görünmeyebilir, ta ki onsuz York yarışmasına katılma ihtimalinin düşük olduğunu görene kadar. Dolayısıyla, sıraya girmeden sekiz gün önce yapılan bir koşu başlangıçta gündemde yer almasa da, o olmadan orada olmazdı ve yıldızlar onun için hizalanmış olabilir.

O’Keeffe, yazdığı sırada son altı koşucusundan dördüyle kazandı, bu yüzden takım daha iyi bir formda olamazdı. Sky Bet ile 14/1. Daha büyük bir fiyata ve her yönden desteklediğim bir tanesi, Staffordshire eğitmeni Kevin Frost için Francis Xavier (Sky Bet ile 25/1).

Bu at, Hugo Palmer’ın bahçesinden 22.000 gine için nispeten ucuza alındıktan sonra geçen yaz antrenör için ilk iki startını kazandı. Bu galibiyetlerden biri rota ve mesafe üzerinden geldi ve bu tür bir parkur onu en iyi haliyle görüyor.

Goodwood’da yeniden ortaya çıktığı yenilgisi affedilebilir ve bunun için fit birisini soyması gerekir ve bu hafif yarışlı beş yaşındaki çocuktan daha fazlası gelebilir.

Benim tek rezervasyonum şu anda biraz sessiz oldukları için istikrarlı bir form ve birkaç aydır galip gelmemiş olsalar da, birçoğu iyi çalışıyor ve üst direğe çarpıyor. Burada bir galibiyet, soğuk listeden çıkmak için harika bir yol olacaktır!

Yarış

Yarış Uzmanı Köşe yazarı

23 Aralık 2019 Pazartesi 15:52, İngiltere

Sky Sports Racing’ten Alex Hammond, Yala Enki’nin, festivalin önemli anlarından önce forma girerken Galce Büyük Millet’de başarılı olmasını istiyor.

Cyrname, Britanya’daki en yüksek puan alan kovalayıcı olmayı hak ettiği için yarışa giren açık bir vızıltı atı. Geçen yılın galibi Clan Des Obeaux yerine Paul Nicholls’un kararlı jokeyini seçmesiyle Harry Cobden güven oyu da aldı.

Seçim için gerekçesinin bir kısmı, Cyrname’de başka birinin Clan Des Obeaux kazandığından daha fazla rahatsız olacağı için, renklerini Sky Bet’in 15/8 ortak favorisinin direğine çiviledi.

Sam Twiston-Davies, 12 ay önceki galibiyetini tekrarlamak için şu anda 7/2 olan reddedilmiş binek üzerindeki yolculuğun şanslı alıcısı. Ditcheat’teki eski ahır jokeyi olan Twiston-Davies, daha önce ata bindi ve kazandı.

Nicholls, atın Road To Respect’e kadar koştuğu Down Royal’de yeniden ortaya çıkması için geldiğini bildirdi. Cyrname, Ascot’ta Christie 1965 Chase’te Altior ile ağır sikletlerin son derece lanse edilen çatışmasında zirveye çıktı, ancak rakibi Ascot’ta keşfedilmemiş bölgeye girerken, Cyrname şimdi Kempton’da bunu yapacak.

Henüz üç milden fazla test edilmedi ve en son galibiyetinin 2m5f yolculuğu, yarıştığı en uzağa gitti. Onu en iyi tanıyanlar bundan etkilenmemiş görünüyor ve oraya olağanüstü bir şansla gidiyor.

Bununla birlikte, bu blogun düzenli okuyucuları, Lostintranslation için kirli mitlerimde Altın Kupayı kazanmak için mecazi bir bahis kuponu tuttuğumu bilecek ve Colin Tizzard’ın genç takipçisinin büyük bir hayranıyım.

Betfair Chase galibinin arkasındaki güven budur (yazı yazarken) şu anda 7/4 ikinci favori. Yolculuk için dayanma gücünün bu adam için yetersiz olmayacağını biliyoruz, ama beni sadece bir yağmacı olarak görmüyor, aynı zamanda bir sınıf dokunuşu da var.

Yine de Altın Kupa’nın ona en uygun olduğu hissine kapılıyorum ve Haydock zaferine bu yarışı ve Cheltenham mavi kurdelesini ekleyebilirse, 1 milyon £ ‘luk ikramiye gibi önemli bir teşvikle bağlantılar Kempton’a gitmek zorunda hissediyorlar.

Bu, Kempton’da kazanamayacağı anlamına gelmez, ancak Mart ayında Prestbury Park’ta mükemmelleşeceğini düşünüyorum. Bunu söyledikten sonra, onu şimdi terk etmekten nefret ediyorum ve rakiplerini Boxing Day’e teslim etmek için dörtnala koşmasını umuyorum.

27’inde Sky Sports Racing için Chepstow’da olmayı gerçekten dört gözle bekliyorum ve hatta bu kıymalı turtaları denemek ve değiştirmek için yarışmadan önce beni Galler Ulusal pistinde ve gezisinde koşarken yakalayabilirsiniz!

Muhtemelen gerekli dayanıklılığa sahip değilim, ancak sıradaki atlar olmayacak, bu yüzden bunu onlara bırakmak daha güvenli olabilir. Bence bu, birçok koşucu için yapılacak davalarla bayram döneminin en ilgi çekici yarışı.

Geçtiğimiz yılın galibi Elegant Escape, 9 lb daha yüksek bir puanla gitmesine rağmen, bariz olanı belirtme riski altında, ancak Sky Bet ile 7 / 2’de, Newbury’s Ladbrokes’ta çok umut verici bir üçüncü sıraya rağmen daha iyisini yapabileceğimizi düşünüyorum. Ganimet.

Stabilmate Native River’ın yokluğunda artık taşıyabileceği en yüksek ağırlığı var. Şimdi McGinty neredeyse bir taş daha az taşıyor, Stuart Edmunds’un sekiz yaşındaki çocuğunun peşinden koştuğundan beri biraz akıllıca bir form kaydetmesi, Ocak ayında Chepstow’da bir sonraki Ladbrokes Trophy galibi De Rasher Counter’ın yenilmesi de dahil olmak üzere.

Maruz kalmamış ve bol miktarda dayanıklılığa sahip görünüyor, bu yüzden bu testle başa çıkmalı. Paul Nicholls’e yarışı 14 yıl sonra ilk kez kazanma şansı veren Truckers Lodge ile birlikte 6/1 ikinci favori.

Kemerinin altındaki çitlerin üzerinden sadece üç kez geçerek heyecan verici bir genç avcı. Yeni istikrarlı arkadaşı Yala Enki’nin ödülü kazanma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum ve o benim kısa listemdeki iki kişiden biri. Daha önce Venetia Williams tarafından eğitilmişti, sonbaharda Nicholls’e katıldı ve Ladbrokes Trophy’de ahır için ilk kez sahneye çıktı, ancak Mart ayından bu yana ilk koşusunda gücü tükendi. Geçen yıl yarışta üçüncü oldu ve bu sefer sadece 1 lb daha yüksek bir notla koştu (Sky Bet ile 9/1).

Potters Corner’ın Galli antrenör Christian Williams’ı (yine 9/1) kazanmasından daha büyük bir neşe olamazdı. Midlands National galibi bu yarış düşünülerek eğitildi ve böyle bir yarışmayı kazanmak için gereken tüm özelliklere sahip.

Üç hafta önce bu parkurda engelleri aşmak için çok hoş bir dönüş yaptı ve çok sevilen bir tip. Bu yüzden benim için Yala Enki ve Potters Corner olacak, kimin zirveye çıkacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

Bu sene İrlanda’da takip ettiğim birkaç at var ve bu atların harekete geçmesi planlanıyor ve Fakir D’Oudairies de onlardan biri.

Boxing Day’de Racing Post Novice Chase’de Leopardstown’da Laurina’ya karşı zorlu bir görevi var, ancak heyecan verici bir çatışma olmalı. Mülkiyet sorunları çözülene kadar yarışmasına izin verilmediğinden bu sezon Kemboy’u çevreleyen talihsiz koşullar yaşandı, ancak şükürler olsun ki Altın Kupa galibi artık koşabilir ve Cumartesi günü Leopardstown’da Savills Chase’e girerek kazandığı bir yarış. 12 ay önce.

Fakir D’Oudairies’in kazandığı yarışta Samcro’nun ayın başında Fairyhouse’a geldikten sonra zıplamasını fırçalayıp fırçalamadığını da merak edebiliriz.

En son Punchestown’daki ilk kovalamacasını kazandığında yavaşlama belirtisi göstermeyen 11 (yakında 12 olacak) yaşındaki Faugheen’de en eski acemi kovalayıcılardan biriyle (ve engelleri aşan tüm zamanların en yetenekli oyuncularından biri) karşı karşıya geliyor. ay.

Tamamen kusursuz değildi, ancak deneyim için bir paket geliştirmiş olacak. İrlanda Denizi’nin her iki yakasına sıkışacak çok şey var, bu yüzden ayaklarınızı kaldırın ve çalışmaya başlayın ve Noel için ne yaparsanız yapın, umarım barışçıl bir şeydir. 27’sinde Chepstow’da görüşürüz!

Yarış

21 Ekim 2020 Çarşamba 08:31, İngiltere

Saffie Osborne, Windsor’daki korku düşüşü sırasında bir kolu ve kaburgaları kırıldı.

Ancak, eski bir National Hunt jokeyi olan babası ve antrenörü Jamie Osborne, Pazartesi günkü olayın niteliği göz önüne alındığında, hasarın çok daha kötü olmadığını kabul ettiğini itiraf ediyor.

Osborne, bineği Maykir’le topuklarını kırparak 7lb’yi eyerden çırak olarak gönderirken, Twitter’da Follow At The Races On Twitter Handikap’ta Alexandra Dunn tarafından eğitilmiş Zeyzoun ile ortaklık yapıyordu.

“” Wexham Park hastanesinde. Ameliyatı bekliyor ve sol koluna kaplama yaptırıyor, “dedi kıdemli Osborne.

“” Kaburgaları kırıldı, kaburgalarından akciğere bir miktar potansiyel travma geldi – bu yüzden bunu izleyecekler ve umarım drene edilmesine gerek kalmayacak – ama kırılan her şey düzelecek, önemli olan bu.

“” Son 35 yılda pek çok düşüşü izledikten ve bunlara katıldığınız için, ne zaman iyi olmadığına dair bir fikriniz var – ve o düşüşü izlemek, pek de iyi olmayan bir sonuç olma potansiyeline sahipti.

“” Dürüst olmak gerekirse, hepimiz rahatladık ki, kırık kemikler varken, iyileşecekler – çok daha kötü olabilirdi.

“” Bu yıl tamamen mümkün olduğunca çok deneyim kazanmasıyla ilgiliydi – bu yüzden şimdi her şeyden biraz deneyimledi!

“” Bu kış uzaklara gidecekti. Bunu beklemeye alacağız ve gelecek sezonun başında iyileşmesi için bolca zamanı var. Onu ertelemek bundan daha fazlasını alacak. “”

Başarılı bir yarış pilotu olan Osborne, ilk sezon yarışında dokuz kazanan attı.

Maykir’in sürücüsü Marco Ghiani, olay nedeniyle 10 günlük yasakla cezalandırıldı.

Yarış

19 Ekim 2020 Pazartesi 14:28, İngiltere

Aidan O’Brien, beş günlük onay aşamasının ardından Doncaster’daki Vertem Futurity Trophy’de kalan 18 attan yedisinden sorumlu.

Cumartesi günkü olasılıklar listesinin başında, Dewhurst Stakes’teki ahır arkadaşı St Mark Bazilikası’nın ikincisi olan Wembley ve Sonbahar Bahislerinde One Ruler’dan sonra ikinci olan Van Gogh var.

Ballydoyle idarecisinde ayrıca Bolşoy Balesi, Hartum, San Martino, Sir Lucan ve bu Grup Bir’i 10. kez karaya çıkarmak isteyen Divinely adlı kısrak da var – bu da merhum Sir Henry Cecil’in yarıştaki rekoruna eşit olacak.

Geçen ay bu parkurdaki Champagne Stakes yarışında üçüncü olan Joseph O’Brien’ın Dinlenme Durumu ve Curragh’da Grup İki Gelecek Vadeli Bahis ödülünü kazanan Jim Bolger tarafından eğitilmiş Mac Swiney, diğer olası İrlandalı akıncılar.

One Ruler, eğitmen Charlie Appleby’nin alıcılarından biri – son başlangıcında Newmarket’ta Tattersalls Stakes’in galibi olan yenilmez La Barrosa ile birlikte.

Roger Varian, Baradar’ı 17.500 £ tutarında tamamladı.

Oğul Muhaarar, üç yarıştan ikisini kazandı ve en sonuncusu, bu ay York’ta bir acemi yarışmada ikna edici bir şekilde geldi.

Clive Cox, Salisbury Listesinde yer alan golcü Cobh’tan ayrıldı – diğerlerinde ise Emperor Supreme, Gear Up, King Vega, Megallan ve Mujbar var.

Yarış

19 Ekim 2020 Pazartesi 11:57, İngiltere

Seamie Heffernan, ParisLongchamp’taki Prix Royal-Oak’da Prenses Zoe’nin Grup 1 puanını ikiye katlamak için teklif verdiğinde, askıya alınmış çırak Joey Sheridan’ın eyerini devralacak.